#SZEFIESZANUJ

autorka kampanii

kampania #szefieszanuj

Pomysłodawczyni kampanii

Urszula Rowińska

Od ponad 15 lat związana z branżą administracji.

Pierwszy Trener Administracji w Polsce, Trener Mentalny, założycielka projektu Biurowe Rewolucje®. Wspiera i szkoli kobiety na stanowiskach asystenckich i administracyjnych. Właścicielka marki UrsaGO®, która buduje i rozwija administracje firm, opierając się na efektywnych procesach organizacyjnych i potencjale pracowników biurowych.

Ambasadorka Administracji – łączy świat oczekiwań szefa i rozwoju pracownika. Dla wspólnego dobra i działania!

Skąd wziął się pomysł na kampanię?

„Od lat wielu krążą krzywdzące i niesprawiedliwe stereotypy na temat pracy asystentki i sekretarki czy też office managera. Nadszedł czas powiedzieć temu stanowcze STOP.

Intencją kampanii #szefieszanuj jest rozpoczęcie dyskusji o środowisku pracy pracowników administracyjnych. Odrzucenie stereotypów i stygmatyzacji tej grupy zawodowej. Chcę pokazać negatywną skalę zjawiska, które w polskich firmach nadal dobrze się ma. Chcę znaleźć wspólną drogę do rozmów, wypracowania rozwiązań i szacunku, na który tak kluczowi pracownicy firmy, zasługują.

W grudniu 2019 roku przeprowadziłam ankietę wśród grupy pracowników biurowych.
Ankieta wskazała, że ponad 60% kobiet doświadczyło w pracy na stanowisku asystenckim jakiejś formy molestowania, przemocy psychicznej lub dyskryminacji.

Kampanię kieruję do dwóch stron relacji: asystentek, sekretarek i managerów.
Z jednej strony zależy mi, by wspomagać asystentki w budowaniu pewności siebie i poczuciu wartości wśród przedstawicielek tej grupy zawodowej. Chcę tłumaczyć, że należy się sprzeciwić stereotypom i stygmatyzacji, które nie tylko budują negatywne skojarzenia w społeczeństwie, lecz także podburzają samoocenę kobiet w miejscu pracy.

A z drugiej strony, chcę dotrzeć do środowiska biznesu, szefów i pokazać, że ta grupa pracowników ma wartość, jest zaangażowana i warto ją znać, a i docenić.”

Urszula Rowińska – Pomysłodawczyni kampanii #szefieszanuj

Kampania #szefieszanuj | UrsaGO® | Biurowe Rewolucje® | Wykonanie strony: Kreatywna Freelancerka | Polityka Prywatności